1688
Akvarell, Viktor Öberg, signerad
Slutpris70 SEK
1687
Kaffekittel, Tre Kronor
Slutpris125 SEK
1686
Kaffeservis, 21 delar
Slutpris50 SEK
1685
Gardinlängder 2 st
Slutpris50 SEK
1675
Assietter, "Danica" Gustavsberg
Slutpris300 SEK
1683
Cognacskupor, Orrefors, Militärdekor
Slutpris275 SEK
1682
Diverse glas bl.a. Erik Höglund
Slutpris90 SEK
1681
Uppläggningsfat, Rosenthal & Jlmenau
Slutpris225 SEK
1679
Glasservis, "Erik" Olle Alberius Orrefors, Militärdekor
Slutpris225 SEK
1678
Väska, FN / UN
Slutpris60 SEK
1677
Fat, "Rimini blue" Aldo Londi Bitossi
Slutpris350 SEK
1676
Ljusstakar, glas & mässing
Slutpris50 SEK
1674
Kaffeservis, militärt emblem, Hackefors
Slutpris225 SEK
1673
Dessertglas, 9 st
Slutpris80 SEK
1669
Soffa, "Hemmakväll" Carl Malmsten O.H Sjögren Stoppmöbler
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
1671
Soffbord, "Samsas" Carl Malmsten, omärkt
Slutpris250 SEK
1664
Nothylla
Slutpris350 SEK
1668
Taklampa, Kristall
Slutpris300 SEK
1665
Förvaringslådor 4 st
Slutpris125 SEK
1667
Mangelkorg
Slutpris50 SEK
1666
Mangelkorg
Slutpris150 SEK
1662
Matservis, "Kålblad" Portugal 70-tal
Slutpris1 500 SEK
1663
Salongsbord
Slutpris250 SEK
1659
Zinkspannar & emaljgrytor
Slutpris90 SEK
1661
Staffli, Dekorima
Slutpris50 SEK
1658
Zinkgrytor 2 st
Slutpris350 SEK
1660
Zinkbaljor 2 st
Slutpris300 SEK
1656
Zinkbalja
Slutpris350 SEK
1657
Zinkbalja/-kar
Slutpris350 SEK
1655
Parti LP-skivor & singlar blandad genre
Slutpris80 SEK
1654
Krus, skål m.fl. bl.a. Wallåkra
Slutpris150 SEK
1653
Krus & skålar, Raus
Slutpris200 SEK
1631
Läskstänger, pressverktyg m.fl. bl.a. vapenvård
Slutpris175 SEK
1652
Vägglampor 2 st, glaskupor
Slutpris300 SEK
1650
Vägglampor 2 st
Slutpris150 SEK
1651
Vägglampor bl.a. EWÅ
Slutpris225 SEK
1649
Skrivbordslampa, BJS Skellefteå
Slutpris275 SEK
1648
Dessertskålar, Markku Salo Arabia Finland
Slutpris70 SEK
1647
Parti servisdelar, Arabia Finland
Slutpris200 SEK
1646
Servisdelar, Rörstrand
Slutpris175 SEK
1645
Parti servisdelar, Höganäs
Slutpris150 SEK
1644
Parti diverse glas
Slutpris60 SEK
1643
Vinglas, möjligen Böhmisk kristall
Slutpris70 SEK
1642
Slutpris80 SEK
1637
Pins, märken & nålar bl.a. Militärt
Slutpris1 200 SEK
1641
Dessertskålar, "Flagg" Signe Persson Melin Boda
Slutpris50 SEK
1640
Selterglas, färgade
Slutpris100 SEK
1639
Dessertglas, Åfors glasbruk, Uranglas
Slutpris125 SEK