1949
Glasvas, Art Deco signerad
Slutpris80 SEK
1946
Vinyltapet
Slutpris225 SEK
1945
Vinyltapet
Slutpris850 SEK
1944
Papperstapet
Slutpris50 SEK
1939
Skinnrock, Hennes & Mauritz
Slutpris275 SEK
1943
Linne-/kökshanddukar
Slutpris90 SEK
1942
Linne-/kökshanddukar, monogram
Slutpris90 SEK
1941
Jaktkläder, Swedteambl.a. hängslen
Slutpris350 SEK
1940
Arbetskläder, 4 delar
Slutpris50 SEK
1938
Jaktväst, mocka, Swedteam
Slutpris350 SEK
1937
Jaktväst, skinn, Swedteam
Slutpris400 SEK
1936
Lie
Slutpris50 SEK
1935
Parti elektronik bl.a. Joystick
Slutpris125 SEK
1932
Limknektar, tvingar m.fl.
Slutpris250 SEK
1934
Hatthylla, Rio, metall
Slutpris50 SEK
1933
Tänger, huggmejslar m.fl.
Slutpris100 SEK
1927
Lådhurts, Gumælius Maskinaffär AB
Slutpris1 100 SEK
1929
Rostfria behållare, plastback, Försvarets
Slutpris250 SEK
1931
Mindre skruvstäd 2 st
Slutpris175 SEK
1930
Hyvlar, dragkniv m.fl.
Slutpris225 SEK
1928
Slutpris850 SEK
1925
Luftrenare, Airmaster, vägghängd
Slutpris600 SEK
1926
Ekolod, Fuso-602
Slutpris50 SEK
1922
Batteri 3 st, 6 volt
Slutpris300 SEK
1924
Ytterbelysning 3 st, Gnosjö Konstsmide
Slutpris50 SEK
1921
Lampkupor 2 st, stormglas
Slutpris90 SEK
1923
Matbord
Slutpris50 SEK
1914
Pardörrar med speglar
Slutpris600 SEK
1920
Parti bälte 5 st, läder
Slutpris175 SEK
1915
Pardörrar med speglar
Slutpris550 SEK
1919
Parti bälte 5 st
Slutpris100 SEK
1918
Parti lampor bl.a. militär
Slutpris175 SEK
1917
Reperationshandböcker, Volvo, Saab, Ford m.fl.
Slutpris50 SEK
1914
Lampor, Militära
Slutpris125 SEK
1913
Hurts med lådor, Militär
Slutpris600 SEK
1912
Hurts med lådor, Militär
Slutpris550 SEK
1900
Byrå, 5-lådig
Slutpris900 SEK
1911
Hurts med lådor, Militär
Slutpris700 SEK
1910
Hurts med lådor, Mlitär
Slutpris400 SEK
1906
Olja på duk, signerad L.H 1923, oidentifierad konstnär
Slutpris80 SEK
1908
Lampor, militära
Slutpris150 SEK
1907
Parti singlar, varierad genre
Slutpris250 SEK
1904
Replika, Revolver, metall
Slutpris650 SEK
1893
Borrbehållare, plåt
Slutpris250 SEK
1905
Bordskanon, 1700-tals modell, gjutjärn
Slutpris400 SEK
1902
Glasknoppar, Miller
Slutpris175 SEK
1903
Hatt, sk. Plommonstop
Slutpris350 SEK
1896
Parti sparstål & hållare, varierande storlekar
Slutpris750 SEK