2428
Emaljerade Grytpr 3 st, Kockums
Slutpris200 SEK
2436
Skåp, Drickamålat
Slutpris850 SEK
2424
Bimatare/flaskor, glas stämplad S.B.R
Slutpris125 SEK
2426
Parti obegagnade honungsburkar & lock, glas
Slutpris225 SEK
2433
Mindre skrivbord, nyrenässans
Slutpris650 SEK
2427
Större trasmatta, gallerimodell
Slutpris300 SEK
2425
Adventsljusstakar, "Fridhem 9 L" Markslöjd
Slutpris350 SEK
2423
Trätråg
Slutpris175 SEK
2422
Bokband, Gustaf Schröder, bl.a. Jakt & vildmarksliv, 10 delar
Slutpris50 SEK
2421
Träramar med nät
Slutpris50 SEK
2420
Matbord med iläggsskivor, teak & bok
Slutpris400 SEK
2417
Möblemang, rotting, 4 delar
Slutpris275 SEK
2414
Folkdräktsdelar & dräktsmycken silver, Sverige Dräkten
Slutpris2 000 SEK
2418
Slagbord
Slutpris500 SEK
2415
Taklampa, Hans Bergström, Atelje Lyktan
Slutpris650 SEK
2412
Karott & ugnsform, Deco & Rörstrand
Slutpris50 SEK
2410
Tallrikar, "Canterbury" Ridgway Ironstone Staffordshire
Slutpris70 SEK
2404
Figurin, "Deity Shou Lau" 1900-tal Kina
Slutpris80 SEK
2406
Figurin, "Fu Xing" 1900-tal Kina
Slutpris80 SEK
2408
Träfiguriner, Asien
Slutpris60 SEK
2403
Figuriner 4 st, 1900-tal Kina
Slutpris80 SEK
2405
Figurin, "Lu Xing" 1900-tal Kina
Slutpris60 SEK
2407
Miniatyr snideri kork, Kina
Slutpris60 SEK
2401
Figurin, Buddha, 1900-tal Kina
Slutpris80 SEK
2402
Figurin, Portugal
Slutpris50 SEK
2400
Väggur 2 st, Seiko
Slutpris150 SEK
2392
Taklampa, 6-armad, glas & mässing 1960-tal
Slutpris400 SEK
2399
Objektiv, Nissin Japan
Slutpris175 SEK
2396
Snidad skulptur, hårdträ Asien
Slutpris60 SEK
2398
Vaser 2 st, glas
Slutpris60 SEK
2397
Anemometer, H.Ota no 2858
Slutpris175 SEK
2394
Snidad skulptur, "Hanuman & Nagaking" Asien, hårdträ
Slutpris125 SEK
2395
Fat, Knud Kyhn Royal Copenhagen Danmark
Slutpris250 SEK
2393
Bonad
Slutpris60 SEK
2389
Dragvagn, metall
Slutpris450 SEK
2391
Taklampa, 5-armad, möjligtvis "Fest" IKEA 1960-tal
Slutpris600 SEK
2390
Taklampa, plast
Slutpris60 SEK
2385
Rullstol, Mobilex
Slutpris300 SEK
2387
Sminkbord med belysning, teak 1950-/1960-tal
Slutpris225 SEK
2386
Sekretär, teak 1950-/1960-tal
Slutpris400 SEK
2381
Golvvas, Tyskland
Slutpris200 SEK
2384
Avfuktare, Bionaire BD10
Slutpris600 SEK
2379
Soffa, "Borkum" John Bertil Häggström IKEA, 1970-tal
Slutpris2 000 SEK
2380
Fåtölj,"Borkum" John Bertil Häggström IKEA, 1970-tal
Slutpris1 100 SEK
2382
Olja på duk, oidentifierad konstnär, signerad H . Olsson
Slutpris175 SEK
2377
Kökspall
Slutpris350 SEK
2371
Emaljerat, Finel Finland
Slutpris500 SEK
2378
Sängbord/läsbord
Slutpris70 SEK