3971
Taklampa
Slutpris225 SEK
3968
Gallerimatta, orientalisk
Slutpris175 SEK
3970
Taklampa
Slutpris225 SEK
3967
Skrotsilver, vikt: 67,75 g
Slutpris300 SEK
3966
Parti mässings-, koppar- och nysilverföremål
Slutpris90 SEK
3965
Parti kameror, tillbehör m.fl. bl.a. Pentax MG
Slutpris350 SEK
3964
Bord, Nyrenässans
Slutpris60 SEK
3963
Orientalisk matta, handknuten, silkesinslag
Slutpris1 100 SEK
3962
Linneservetter
Slutpris150 SEK
3961
Linnedukar, 7 st
Slutpris175 SEK
3960
Matservis, "Opak" Gustavsberg
Slutpris90 SEK
3959
Rölakanmatta
Slutpris450 SEK
3957
Damejeanneflaska, munblåst
Slutpris125 SEK
3956
Golvlampa
Slutpris50 SEK
3953
Tågbana, Western Express Kanaco
Slutpris50 SEK
3954
Parti textilier bl.a. Linnedukar
Slutpris50 SEK
3952
Väggur / lodregulator, Nyrenässans, Junghans
Slutpris100 SEK
3951
Kristallampor, 3 st, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
3950
Plisserade lampskärmar, troligtvis Le Clint
Slutpris400 SEK
3948
Olja på duk, signerad M Jonsson
Slutpris200 SEK
3947
Chiffonjé, tidigt 1900-tal
Slutpris50 SEK
3946
Större Orientmatta / Kinamatta
Slutpris1 000 SEK
3945
Ljuskrona, "Nelson" SE-möbler
Slutpris1 400 SEK
3942
Fiskerullar, Abu Garcia 444 & 444A
Slutpris70 SEK
3944
Bordslampa, "Orbit" Globen belysning
Slutpris400 SEK
3941
Gasolkök
Slutpris1 800 SEK
3943
Stinslampa, Ajax, koppar
Slutpris175 SEK
3940
Takplafonder, Pärlemor bl.a. Konsthantverk Tyringe
Slutpris350 SEK
3939
Diverse silver bl.a. smycken, vikt: 162 g
Slutpris1 400 SEK
3938
Örhänge & armbandsur, Pierre Cardin
Slutpris200 SEK
3937
Mindre smyckesstäd, malm/mässing
Slutpris500 SEK
3936
Spoltråd, koppar
Slutpris750 SEK
3932
Pipor, 5 st bl.a. England
Slutpris250 SEK
3934
Ungsform & krus bl.a. Pyro Gustavsberg
Slutpris175 SEK
3933
Servisdelar, "Ostindia" Rörstrand
Slutpris275 SEK
3931
Parti kuriosa bl.a. pins, ficklampa m.fl.
Slutpris400 SEK
3930
Parti armbandsur m.fl.
Slutpris300 SEK
3929
Armbandsur 3 st bl.a. Diesel
Slutpris100 SEK
3928
Parti pixiböcker m.fl.
Slutpris70 SEK
3927
Äldre barnböcker
Slutpris250 SEK
3924
Konstglas/ brevpress, 13 st
Slutpris550 SEK
3926
Parti glaskonst
Slutpris200 SEK
3923
Konstglas/ brevpress, bl.a. FM Ronneby
Slutpris275 SEK
3925
Konstglas/ brevpressar, 14 st
Slutpris500 SEK
3916
Olja på pannå, Kenny Wenkel, signerad
Slutpris200 SEK
3922
Kräftknivar, nysilver
Slutpris50 SEK
3921
Glaskonst, Olle Alberius Orrefors
Slutpris90 SEK
3920
Glaskonst, Swarovski
Slutpris125 SEK